Kiedy strona internetowa nie jest potrzebna?

Portal online to w dzisiejszych czasach podstawa w przypadku niemal każdej firmy. W niektórych przypadkach jednak jej założenie mija się z celem, ponieważ nie przyniesie wymiernych korzyści, a tylko angażuje czas i środki konieczne na zaprojektowanie i prowadzenie strony.

Jaka firma nie potrzebuje strony internetowej?

Współcześnie dużo jest ludzi, którzy mają własną firmę, jednak pracują wyłącznie dla jednego klienta. Taką formę działalności określa się jako substytut umowy o pracę, który ma zastosowanie ze względu na kwestie podatkowe. W tym przypadku zakładanie strony internetowej zwykle mija się z celem.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku lokalnych biznesów, które są dobrze znane, a przy tym nie mają konkurencji. Przykładowo mały sklep zlokalizowany na wsi raczej nie odczuje żadnych korzyści z własnego portalu.

Strony internetowej nie warto też zakładać, jeśli nie ma się na nią żadnego pomysłu i nie będzie miało czasu na jej rozwój. Założenie mało profesjonalnego i ubogiego w treść portalu nie tylko nie przyciągnie klientów, ale może ich nawet odstraszyć.

Trzeba też wiedzieć, że relację korzyści do kosztów związanych z założeniem i prowadzeniem strony internetowej trudno jest zmierzyć. Uważa się jednak, że jest to efektywny sposób na reklamowanie swojej marki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ezy