Jak zaprojektować stronę wielojęzyczną?

Strona wielojęzyczna to dobry pomysł, np. wtedy, gdy dotyczy ona sklepu online działającego na kilku rynkach. Jak jednak zaprojektować taką stronę, aby była ona w pełni efektywna?

Czym jest strona wielojęzyczna?

Strona wielojęzyczna zwana też multilanguage dostosowuje swą treść do języka preferowanego przez danego użytkownika. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. gdy strona dotyczy sklepu działającego w Polsce, Niemczech oraz Czechach. Ze stron wielojęzycznych korzystają też czasem blogerzy, którzy chcą zaistnieć nie tylko w polskim, ale także anglojęzycznym Internecie.

Opcja stron wielojęzycznych dostępna jest tylko w niektórych systemach CMS. Jeśli więc chce się prowadzić portal w wielu językach, to koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę jeszcze przed uruchomieniem portalu. Nieodpowiedni projekt strony może więc uniemożliwić prowadzenie strony tego typu.

Trzeba też wiedzieć, że stworzenie strony wielojęzycznej jest wymagającym zadaniem. Tego typu portale w ogólnym ujęciu zawierają dużo więcej treści, co może negatywnie odbijać się, np. na płynności działania.

Zasadniczo im więcej języków ma obsługiwać dana strona i im są one bardziej różne od siebie, tym na więcej problemów można trafić. Przykładowo zaprojektowanie strony, która ma działać w języku polskim, arabskim i chińskim wymaga już dużego doświadczenia i sporych umiejętności.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy