Jak działają wtyczki do stron internetowych?

Wtyczki, zwane też dodatkami lub narzędziami strony internetowej to sposób na szybkie ulepszenie strony internetowej bez konieczności znania się na programowaniu. Można z nich korzystać także po uruchomieniu nowej strony internetowej. Na etapie jej projektowania warto jednak sprawdzić, jakie wtyczki będą dostępne.

Do czego służą wtyczki?

Dobre strony internetowe powinny być funkcjonalne. Standardem staje się ich łączenie np. z profilami na portalach społecznościowych. W tym celu można odpowiednio zaprogramować stronę, co jednak wymaga wiedzy i umiejętności. Wtyczki pozwalają zaś na dokonywanie takich działań dosłownie przez użycie kilku kliknięć.

Użyteczność wtyczek jest bardzo szeroka. Mogą one posłużyć nie tylko do łączenia z social media, ale także i do wstawiania powiadomień typu pop-up, dodawania sekcji z komentarzami i wielu innych. Przez wtyczki można również optymalizować zawartość strony np. przez zmniejszenie rozmiaru zdjęć, bez utraty jakości. W ten sposób można zmniejszyć poziom zużycia transferu danych. Popularną wtyczką jest także ta, która sprawdza zbieżność treści z zasadami SEO.

Wtyczki mogą więc bardzo pozytywnie wpłynąć na odbiór strony internetowej. Z drugiej strony nie warto przesadzać z ich ilością. Każda wtyczka w pewien sposób obciąża bowiem portal i sprawia, że może on działać mniej płynnie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy