Czym jest CMS?

Po zaprojektowaniu i otworzeniu nowej strony internetowej czasem trzeba na niej dokonywać zmian i dodawać nową treść. Na szczęście wcale nie trzeba tu być programistą, a nawet znać HTML. Wystarczy postawić na stronę z systemem CMS.

Jak działa CMS?

CMS to skrót od Content Management System, czyli system zarządzania treścią. Przybiera on postać interaktywnego i łatwego do zrozumienia panelu. Korzystając z niego, można np. dodać nowy artykuł na stronę, wraz ze zdjęciami, tabelami, wykresami itp. W tym celu wystarczy tylko kilka ruchów i kliknięć myszką. Na szczęście portale z CMS to w zasadzie standard.

Warto jednak sprawdzić funkcjonalność CMS jeszcze przed otworzeniem strony. Bywają one bowiem dość różne, a w niektórych z nich brakuje przydatnych opcji. Przykładowo zdarzyć się może, że nagłówki H2 z danego CMS mają nienaturalnie duży rozmiar, którego nie można zmienić. Tego typu detale potrafią zaś mocno wpłynąć na odbiór danej strony przez użytkowników.

Ogromną uwagę powinno się zwrócić również na to, jakie wtyczki można wykorzystać w przypadku konkretnego systemu CMS. Im takich wtyczek dostępnych jest więcej, tym lepiej. Umożliwiają bowiem one szybkie dopasowanie strony do swoich potrzeb. Jeszcze jedną kwestią, o której trzeba pamiętać, to cykliczne aktualizowanie CMS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy