Jak zaprojektować płynnie działającą stronę?

Szybkość ładowania się strony jest bardzo ważna, a znacznie mają tu ułamki sekund. Szybsza strona ma mniejszy współczynnik odrzuceń i jest nagradzana przez wyszukiwarkę wyższymi pozycjami w SERP-ach, czyli wynikach wyszukiwania. Jak więc zaprojektować płynną stronę internetową, która będzie zachęcać internautów do jej odwiedzania?

Co wpływa na szybkość działania strony?

Na to, jak szybko działa strona wpływa zarówno jej projekt, jak i rodzaj i ilość umieszczanych na niej treści. Na etapie projektowania uwagę powinno się zwrócić przede wszystkim na hosting i jego poszczególne parametry. Na szczęście zakres hostingu można zmienić już po zaprojektowaniu i uruchomieniu witryny. Wpływ wywierają także kwestie związane z kodem strony, czyli czy są one zoptymalizowane i nie zawierają żadnych zbędnych elementów. Od tego w dużej mierze będzie bowiem zależeć szybkość ładowania strony.

Równie ważne jest jednak umieszczanie treści, gdzie istotne jest zachowanie umiaru i optymalizacja. Przykładowo umieszczenie na stronie wielu elementów animowanych, np. pod postacią licznych banerów reklamowych może istotnie ją spowolnić. Podobny skutek może przynieść, np. dodawanie niezoptymalizowanych zdjęć, czyli takich o zbyt dużych rozmiarach. Ostrożnie należy pochodzić też z instalowaniem wtyczek na stronie. Im jest ich więcej, tym strona działa mniej płynnie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy