Jaki hosting wybrać?

Współczesne strony projektuje się tak, aby były ładne, intuicyjne i płynne. Za funkcjonowaniem każdego portalu internetowego odpowiada jednak wiele rzeczy. Jedną z nich jest hosting, który ma duży wpływ na funkcjonowanie strony.

Czym jest hosting?

Hosting można przyrównać np. do dysku twardego na komputerze albo karty pamięci w telefonie. O funkcjonalności dysku twardego świadczy zaś jego pojemność, szybkość działania itp.

Z hostingiem jest podobnie. Poniekąd można powiedzieć, że im większy jest rozmiar hostingu, tym lepiej. Wcale jednak nie oznacza to, że koniecznie trzeba wybierać ten największy. Wszystko zależy od typu strony. Mała strona internetowa nie potrzebuje bowiem dużego rozmiaru hostingu. Duży portal, pełen wysokiej rozdzielczości zdjęć wręcz odwrotnie.

Sam hosting to po prostu serwer, który jest podłączony do sieci. Zawiera on wszystkie treści dotyczące konkretnej strony internetowej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu?

Pojemność hostingu zwykle mierzona w gigabajtach to podstawowy parametr, na jaki należy zwrócić uwagę. Ważne jest jednak również jego kilka innych właściwości. Warto sprawdzić opinie o danej marce hostingowej. Niektóre z nich są mniej lub bardziej awaryjne. Przerwy w działaniu strony, np. sklepu internetowego mogą przecież być bardzo kosztowne. W praktyce duże znaczenie ma również to, jak szybko odpisuje dział obsługi klienta wybranej firmy hostingowej.

Należy unikać hostingów z limitem transferu. Definiuje się go, jako liczbę danych, jakie w danym czasie mogą być przesłane do użytkowników odwiedzających daną stronę. Na szczęście limity transferu w przypadku hostingu są coraz rzadziej spotykane.

Dobrze też zwrócić uwagę, czy dany hosting umożliwia przechowywanie kopii zapasowych strony. Takie rozwiązanie w krytycznych momentach może okazać się bezcenne.

Naturalnie różne firmy proponują różne ceny hostingu w zależności od jego parametrów. Najważniejsze to wybrać taki, który spełnia wszystkie wymagania danej strony.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy