Jaki design strony jest najlepszy?

O gustach podobno się nie dyskutuje. W przypadku stron internetowych często jednak łatwo stwierdzić, która z nich jest atrakcyjna wizualnie i nowoczesna, a która przestarzała. W projektowaniu stron internetowych także panują bowiem trendy, a niektóre z nich można uznać za ponadczasowe.

Czy geniusz tkwi w prostocie?

Chcąc się wyróżnić, wielu ludzi decyduje się stawiać na skomplikowane, barwne i niestandardowe strony internetowe. Czasem jednak takie rozwiązanie przynosi skutek odwrotny do zamierzenia. Strona przepełniona treścią i np. z mnóstwem wyskakujących okienek może być dla użytkownika po prostu męcząca, a znalezienie konkretnych informacji trudne. Ponadto nadmiernie rozbudowana strona internetowa może także sprawić, że będzie ona działać mniej płynnie.

Można więc powiedzieć, że szczególnie w ostatnim czasie, najlepiej sprawdzają się strony internetowe, których design jest nastawiony na minimalizm. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdza się przy dużych stronach internetowych.

Jaki design wybrać?

Wbrew pozorom wybranie właściwej kolorystyki i grafiki strony internetowej nie jest prostym zadaniem. Z pewnością jednak wpływa na jej atrakcyjność, a strony kiepsko zaprojektowane pod względem graficznym mają wyższy współczynnik odrzuceń, czyli czytelnicy szybko ją opuszczają.

Ważne jest to, aby wygląd strony był harmonijny. Oznacza to, że powinna ona być zbieżna z logo firmy, a wszystkie podstrony bazowały na podobnych rozwiązaniach. Portal, w którym wykorzystywane jest mnóstwo kolorów, grafik różnego typu oraz przeróżne czcionki może bowiem sprawiać wrażenie chaotycznego.

W praktyce grafika może opierać się o jeden z projektów gotowych, czyli ogólnie dostępnych szablonów. Często można z nich korzystać zupełnie za darmo. Jeśli jednak chce się wykorzystać swój pomysł na design strony, to jej zaprojektowanie można zlecić. W tym przypadku warto też korzystać z rad i sugestii profesjonalnych designerów stron internetowych. Czasem może się okazać, że ich koncepcja jest dużo lepsza w praktyce.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy