Kiedy strona internetowa nie jest potrzebna?

Portal online to w dzisiejszych czasach podstawa w przypadku niemal każdej firmy. W niektórych przypadkach jednak jej założenie mija się z celem, ponieważ nie przyniesie wymiernych korzyści, a tylko angażuje czas i środki konieczne na zaprojektowanie i prowadzenie strony.

Jaka firma nie potrzebuje strony internetowej?

Współcześnie dużo jest ludzi, którzy mają własną firmę, jednak pracują wyłącznie dla jednego klienta. Taką formę działalności określa się jako substytut umowy o pracę, który ma zastosowanie ze względu na kwestie podatkowe. W tym przypadku zakładanie strony internetowej zwykle mija się z celem.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku lokalnych biznesów, które są dobrze znane, a przy tym nie mają konkurencji. Przykładowo mały sklep zlokalizowany na wsi raczej nie odczuje żadnych korzyści z własnego portalu.

Strony internetowej nie warto też zakładać, jeśli nie ma się na nią żadnego pomysłu i nie będzie miało czasu na jej rozwój. Założenie mało profesjonalnego i ubogiego w treść portalu nie tylko nie przyciągnie klientów, ale może ich nawet odstraszyć.

Trzeba też wiedzieć, że relację korzyści do kosztów związanych z założeniem i prowadzeniem strony internetowej trudno jest zmierzyć. Uważa się jednak, że jest to efektywny sposób na reklamowanie swojej marki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy