Strona internetowa jako CV

Choć w Polsce mówi się o tzw. rynku pracownika, to zdecydowana większość Polaków musi się mocno wysilić, aby znaleźć wymarzoną pracę. Jednym z pomysłów na wyróżnienie się wśród innych kandydatów jest stworzenie własnej strony internetowej jako CV. Czy jednak jest to dobry pomysł i jak go wykonać?

Jak zaprojektować osobistą stronę internetową?

Stworzenie CV w formie strony internetowej jest proste i praktycznie darmowe. W tym celu wystarczy skorzystać z kreatora stron blogowych np. WordPress. Następnie należy wybrać szablon dostosowany do tego celu i wypełnić go treścią.

Całość można więc ukończyć w parę godzin. Nie trzeba też angażować do tego żadnego specjalisty. Co ważne takie CV w formie strony internetowej jest interaktywne i umożliwia umieszczenie grafik, filmów i dużej ilości treści.

Czy CV w formie strony internetowej to dobry pomysł?

Własnej strony internetowej nie powinno się traktować jako substytutu CV, lecz jako uzupełnienie dokumentów aplikacyjnych. Rekruterzy, którzy często porównują dziesiątki, a nawet setki kandydatów zwykle wolą uzyskać CV w formie pliku .pdf.

Dużo zależy też od branży. Jeśli aplikuje się np. na stanowisko księgowej, to CV w tradycyjnej formie jest zazwyczaj lepiej postrzegane. Jeżeli jednak ubiega się o pracę w firmie specjalizującej się w marketingu online, to strona internetowa z CV może okazać się dużym plusem. Taki pomysł doskonale sprawdzi się także w przypadku wolnych strzelców, którzy szukają zleceń za pośrednictwem Internetu.

Warto też zauważyć, że własna strona internetowa z życiorysem to doskonały sposób na kreowanie marki osobistej. Ta zaś z roku na rok staje się coraz ważniejsza na rynku pracy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ezy